Просвітяни Дніпра взяли участь у стратегічній сесії «Міські бібліотеки Дніпра. Майбутнє»

Просвітяни Дніпра взяли участь у стратегічній сесії «Міські бібліотеки Дніпра. Майбутнє», яка була організована Департаментом гуманітарної політики із залученням до обговорення бібліотекарів, читачів, влади, видавців, авторів.

Корисним підсиленням  заходу були гості з Києва: позаштатна радниця міністра культури пані Юлія Лактіонова, яка представила програму міністерства культури «Читання 2021-2025рр.» і голова благодійного фонду «Бібліотечна країна» Ігор Степурін, який розповів про законотворчі ініціятиви в галузі бібліотекарської справи.

Учасники стратегічної сесії провели сучасний тренінг, де намагалися знайти відповіді на запитання, які непокоїли всіх присутніх: і бібліотекарів, і читачів, і владу, і видавців:

  • Яка роль друкованої книги в бібліотеці майбутнього?
  • Як адаптувати старі бібліотеки до сучасних умов?
  • Яка роль бібліотек в популяризації читання?
  • Як зацікавити молодь і працювати, і відвідувати бібліотеки?
  • Яким має бути новий імідж, новий стиль бібліотек?

Бурхливі обговорення в командах, спроба довести свою точку зору, консультації з представниками влади, що брали безпосередню участь в процесі, прямі включення через скайп-зв’язок з Києвом, Бердичевом з людьми, які ділилися досвідом успішної реформації бібліотек, конкретні поради і напрацювання, які вже можна втілювати в бібліотеках Дніпра – все це результат бібліотечного форуму.


Голова «Січеславської Просвіти» Сергій  Тютюнник:

«Приємно, що саме наша організація представляла на бібліотечному і читацькому форумі громадський сектор, що опікується інтелектуальним рівнем населення. Ми чудово розуміємо, що бібліотеки мають змінюватися і модернізуватися – це дійсно необхідно і важливо – але, як просвітницька організація, маємо і свою, власну точку зору на виклики сьогодення, що постали перед бібліотеками. Сучасним реформаторам все ж слід пам’ятати про Її величність Книгу, яка має сакральне значення в приміщенні бібліотеки. Діяльність бібліотек має бути книгоцентричною і саме навколо книг мають бути додаткові опції, що пропонуються і вже втілюються в сучасних бібліотеках: від необхідного інтернету  і смачної кави до гуртків і клубів, що діють в приміщенні бібліотек. Маємо пам’ятати, що український аналог слова «бібліотека» є «книгозбірня», тобто місце, де зібрані книги. 

Щоби відповісти на головне запитання заходу: яка ж має бути «Бібліотека Майбутнього» в Україні? Треба відповісти на запитання яке ми бачимо наше майбутнє? «Просвіта» дає чітку відповідь: «Держава має бути сильною, заможною, щасливою, справедливою. А ще українською і культурною. А цьому мають сприяти і наші бібліотеки майбутнього: україноцентричні та національноорієнтовані, які сприятимуть інтелектуальному і духовному зростанню українського народу».

 

Віра Максимова, спеціально для Вісника Української Справи.