Свято Дня міста Дніпро в колі друзів

У суботу, 11 вересня, у Дніпрі святкували 245-у річницю з дня заснування нашого міста.

На площі Героїв Майдану відбувся співочий фестиваль «Битва хорів». Цього року захід зібрав 36 колективів музичних шкіл, закладів позашкільної освіти та інших творчих гуртків Дніпра.

За повідомленням прес-служби міської ради Дніпра, фінальну пісню про Дніпро «Місто Дніпро» місцевої авторки Наталії Миронової заспівали тисяча учасників.

На Січеславській Набережній відбувся всеукраїнський фестиваль духових оркестрів Dnipro Spirit of orchestras. У ньому взяли участь 22 колективи, зокрема й оркестри музичних шкіл, коледжів, а також військовий оркестр оперативного командування «Схід».

На фестиваль з Одеси, зокрема, приїхав оркестр Військово-Морських Сил ЗСУ.

Через проведення різноманітних святкових і урочистих заходів майже весь центр міста перетворили на зручну пішохідну зону.

На головному проспекті міста – проспекті Яворницького –  відбувся вже  традиційний артфестиваль «Мистецький квартал». Він зайняв територію декількох кварталів – від вулиці Фабра до вулиці Короленка.

Свою цікаву творчість презентували багаточисельні майстри народного мистецтва з усіх куточків Січеславщини. Відбулися коротенькі майстер-класи, публічні обговорення, дотепні конкурси. Тішили око своїми яскравими картинами юні живописці.

   

Костянтин Дуб та Микола Чабан, автограф-сесія для читачів.

     Також на «Мистецькому кварталі» були вельми помітні секції Національної Спілки Письменників України, які представляли місцеві творчі люди пера і музи. Біля них завжди був ажіотаж: багато хто з дніпрян прагнув придбати ту чи іншу книжечку з автографом автора чи просто заснімкуватися з відомими на весь край людьми.

Міська організація «Просвіта» безпосередньо брала участь у святових заходах разом з НСПУ у «Мистецькому кварталі», бо чи не кожен відомий письменник, поет, дослідник з Дніпра є членом цієї поважної і авторитетної організації: улюблене подружжя всього міста – Борис і Людмила Ковтанюки, Микола Чабан, Костянтин Дуб і багато інших.

Жваве спілкування, святковий настрій, обмін думками і планами поміж творчими людьми, координація навколо «Просвіти» – все це надавало імпульсу до гарного настрою і щирих усмішок.

Сергій Тютюнник, голова «Просвіти»:

Микола Чабан та Сергій Тютюнник

Відверто кажучи, то ми дуже задоволені, як тут все організовано і влаштовано. Маємо за честь представляти нашу «Просвіту» на святі Дня міста посеред прекрасних людей, які так радісно і щиро реагують на прапорець «Просвіти» – одразу підходять, вітають, тиснуть руку, бажають, пропонують, вимагають, радять! Це тішить, бо означає, що творча інтелігенція не є байдужою і готова до певного гуртування і обговорення наших просвітянських ініціятив, які ми доносимо до дніпрян.

Придбали до нашої бібліотеки видатні книги нашого просвітянина, якого шанує вся Україна за його праці і дослідження, Миколи Чабана, окреслили форми співпраці з доктором філософії НТУ «Дніпровська політехніка» Оленою Петрівною Годенко-Наконечною, продовжуємо комунікації з НСПУ і її головою в Дніпрі паном Фіделем Сухонісом.

Свято вдалося! Дякую усім причетним за організацію.

А місто продовжувало гуляти, відпочивати, святкувати – ще чекали святкові заходи, концерти, світлові шоу, які відбулися увечорі.

Віра Максимова, Вісник Української Справи.

Фото каналу Дніпровської «Просвіти» у телеграмі: https://t.me/PROSVITADNIPRO