У Січеславській Просвіті відкрили курси з мистецтва вишивання сорочок

В Січеславська Просвіта розпочав роботу мистецький клуб, в рамках якого, майстерня студія “Ясниця” презентувала навчально-повчальні курси з української, народної вишивки. Вже відбулося відкриття і перший майстер-клас і, ми впевнені, далі буде ще цікавіше!

Ольга Шамлова, Дніпровська Просвіта:

“Раді вітати вас на відкритті вишивальних зустрічей майстерні студії Ясниця. Сьогодні ми вперше зібралися тут в світлиці Просвіти тож це буде не зовсім звичайна зустріч радше зустріч знайомство. Коротко розкажемо про нашу спільноту чим ми займаємось для чого це робимо які цілі наслідуємо! Окрім вишивки в нас сьогодні є можливість помилуватися чудовими картинами які нам люб’язно надала для виставки пані Таміла. Тож шановні нас тут згуртувала любов та повага до рідної культури мистецтва та історії нашого народу.

Здавна Україна відома як країна де живе творчий і натхненний народ, що подарував світові неповторну українську вишивку, за якою нас пізнають в різних куточках світу. Що ж такого в нашому національному одязі, що надають йому переваги серед традиційного вбрання інших народів.

В етнографічному нарисі Олекси Воропай «Звичаї нашого народу», він  виділяє п’ять основних переваг:

  • Нечисленність частин убрання
  • Простота крою
  • Перевага білого кольору
  • Спокійні барви прикрас
  • Відсутність зайвої оздоби – збереження почуття міри!!!

Не так давно в нас започаткували таке чудове міжнародне свято «День вишиванки» 3-й четвер травня. І хоч поки не всі вдягають традиційні етнічні сорочки, це свято стає популярним і це радує.

Чому ж так сталося, що ми забули як виглядає наша традиційна вишивка (зокрема вишита сорочка)?

З плином часу окупацій, війн, заборон і нищення всього, що свідчило про нашу національну ідентичність як народу зі своєю мовою та культурою, мистецтво вишивання сорочок призабулося, як і звичаї в побуті українців.

Та тепер в такий нелегкий для країни час, ми почали пильніше вивчати відроджувати народні ремесла та традиції.

І як наша армія боронить нашу державу і стримує ворогів, так і ми тут в тилу досліджуємо і відроджуємо наші традиції зокрема автентичну українську вишивку. Бо вишита сорочка є одним з елементів нашої ідентичності, що єднає нас із давнім славним родом!

Мабуть ні для кого з нас не секрет що наше місто не є зразковим в своїй проукраїнській позиції…нажаль.

І відроджувати і популяризувати українську традиційну вишивку тут не так легко як би то було десь в Києві чи Львові.

Та все ж в нас в Дніпрі є патріотичні громадські об’єднання такі товариства як Просвіта. Майстри які продовжують народні ремесла, майстрині-вишивальниці, як Пані Поліна Лебедь народний майстер України, очільниця нашої майстерні.

Пані Поліна з радістю і натхненням навчає всіх бажаючих освоїти (згадати) ремесло яким володіли українські жінки з давніх давен. Мета спільноти залучити більше містян до прекрасного світу традиційної вишивки. Адже народне мистецтво завжди було гуртом для спілкування людей, джерелом пізнання історії культури нашого народу.

Любі друзі хочеться щоб через вишиту сорочку ви наблизились до традиції та культури свого роду, яка була забута. Скажу вам  що ці вироби, які створюються вручну, мають не лише ужиткове а й символічне значення: їх вишивають і дарують, не будь кому, а людині особливо близькій, бо річ ця несе енергетику особливу, тепло рук думок вишивальниці. Ніхто не знає ціну тим вишивкам, так як самі вишивальниці.

Мистецтво вишивання винятково важлива частина духовної культури нашого народу, яку потрібно розвивати!”

 

Анонси подій у Просвіті зручно отримувати у телеграм каналі https://t.me/PROSVITADNIPRO

 

Бажаєте надалі отримувати запрошення на заходи? Заповніть будь ласка форму контактних даних https://goo.gl/forms/znzwuN7evxtaFPJ43

 

Текст та фото готував Сергій Тютюнник, голова Дніпровської Просвіти