Засідання Диспут-клубу «Просвіти». Акт відновлення української державності 30 червня 1941 року: піар чи послідовність ОУН?

Дніпровська «Просвіта» провела захід присвячений вісімдесятій річниці Акту відновлення української державності що був проголошений у Львові 30 червня 1941 року. Зустріч відбулася у приміщенні бібліотеки української діаспори імені Джона Маккейна (Дніпровська центральна міська бібліотека).

Голова Дніпровської «Просвіти» Сергій Тютюнник: “Сьогодні відвідувачам заходу ми пропонуємо долучитися до диспуту експертами якого будуть історики та дослідники боротьби за незалежність України. Це новий формат, який ми запропонували спільно реалізувати Українському інституту національної пам’яті, Науково-ідеологічному центру імені Дмитра Донцова. Ми і надалі будемо втілювати цікаві для дніпрян проекти. Запрошуємо активних українців до співпраці.”

Максим Дорофєєв, Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова

Максим Дорофєєв, Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова:

“Минуло вже 80 років з дня проголошення Акту відновлення Української Держави, але ще й досі, навіть в умовах сучасної української державності, лунають голоси із “загробного” Радянського Союзу, що знову і знову хочуть якихось виправдань чи пояснень цієї знаменної події. Вважаю, що досить виправдовуватися українським патріотам-державникам за ті чи инші свої дії перед “совковим” чи малоросійським мисленням! Українцям  пояснювати не треба мотивів українських націоналістів. Наведемо просто дві цитати для всіх, хто бажає правди: одну –  безпосереднього учасника (чи не найголовного!) подій 30 червня 1941 року Ярослава Стецька і другу – ідеолога українського націоналізму – Дмитра Донцова.

Ярослав Стецько блискуче одним реченням дає відповідь на запитання добродіїв: “Навіщо?” 

Тож: 

“Саме дороговказ 30 червня 1941 року проголосив нації і світові – за що і проти кого!”

Дмитро Донцов наголошує: “Цей Акт, нарешті, спричинився до вияснення позицій в нашому внутрішньому політичному житті. Він ще раз показав, під яким стягом може йти незалежницька акція в майбутньому: під стягом націоналізму.”

Станіслав Дуб, головний спеціаліст Південно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті

Станіслав Дуб, головний спеціаліст Південно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті у своєму виступі акцентував увагу присутніх на необхідності усвідомлення того факту, що прийняття Акту стало природнім втіленням ідеалів українських націоналістів. 

Світлини Сергія Тютюнника.

Телеграм канал Дніпровської «Просвіти» https://t.me/PROSVITADNIPRO